Najczęściej zadawane pytania

Badania są ustalane indywidualnie podczas pierwszej konsultacji w zależności od tego czy masz jakiekolwiek wskazania do ich wykonania. Nie zawsze są one niezbędne do podjęcia współpracy. Zawsze jednak zachęcam do zrobienia raz w roku profilaktycznego „przeglądu” organizmu.
Jeżeli z powodu przewlekłych chorób jesteś pod stałą opieką lekarza wystarczą badania wykonywane w przeciągu ostatniego roku.

Data rozpoczęcia współpracy jest liczona od dnia pierwszej konsultacji. Od dnia wykupienia pakietu jest miesiąc na ustalenie terminu wizyty.

W zależności od rodzaju współpracy dostępny jest kontakt mailowy, gdzie czas odpowiedzi wynosi do 48h, telefoniczny po wcześniejszym ustaleniu terminu rozmowy oraz spotkania w gabinecie w umówionym terminie. Zawsze z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Otrzymana dieta zawsze jest w pełni zbilansowana i pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze. Tylko w uzasadnionych przypadkach, kiedy jest to niezbędne i niemożliwe do pokrycia za pomocą diety rozważymy ich włączenie. Przed włączeniem suplementu zawsze analizuję czy nie zajdzie żadna interakcja z przyjmowanymi lekami.

Zawsze proszę o wypisanie wszystkich przyjmowanych leków, suplementów i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego, aby zapobiec jakimkolwiek interakcjom  tych produktów z pożywieniem.

Tak, nie specjalizuję się w żywieniu zawodowych sportowców.

Oczywiście! Dieta jest dopasowana do Ciebie, abyś mógł ją realizować w 100% bez wysiłku. Zwracam szczególną uwagę na to jakim dysponujesz czasem w kuchni, finansami oraz biorę pod uwagę sklepy, w których robisz zakupy.

Kluczowym czynnikiem do osiągnięcia redukcji masy ciała jest ujemny bilans kaloryczny. Można go osiągnąć samą dietą, a treningi nie są do tego konieczne, choć oczywiście w tym pomagają. Dlatego jedynie zachęcam do aktywności fizycznej w postaci spacerów, jazdy na rowerze lub innych ulubionych aktywnych form spędzania wolnego czasu.
Nie rozpisuję treningów, ponieważ wykracza to poza moją specjalizację.